gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров денеска со својот клуб Барселона против полскиот претставник Киелце ќе го игра првиот полуфинален дуел на „фајнл-фор“ турнирот од Лигата на шампионите.
 
Натпреварот почнува во 15 часот и 15 минути.
 
Токму трофејот од елитното натпреварување е единствениот кој му недостасува на нашиот репрезентативец во богатата колекција на трофеи освоени со екипите за кои настапувал во европските натпреварувања.
 
Во второто полуфинале од 18 часот се среќаваат Кил (Германија) и Веспрем (Унгарија).
 
Завршниот турнир се одржува во германскиот град Келн.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode