gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Долго очекуваниот спот за хитот „Фрази љубовни“ наТамара Тодевска и ДНК од денеска ќе можете премиерно да го видите на „Јутјуб“ и на македонските телевизии.

Комичното видео раскажува за два простодушни ликови кои се загреани по супер ѕвезда од естрадата.

Видеото се снимаше во Охрид во „Вила Бисера“ и е во продукција на „Горила Филмс“ во режија на Горан Костадинов и Владимир Ивановски - Дади. Песната што сеуште е радиски хит е дел од албумот „Еден ден“,  кој Тамара го промовираше изминатиот Јули.


Фрази љубовни“ е дело на Лазар Цветковски. Tекстот го напишаа Магдалена Цветковска Ена и Владимир Блажев.


Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode