gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

По предходно успешните песни за “Емили“, “Ана“, групата Бета Хаус со нов сингл и видео запис за “Легендата“.


Песната е комплетно авторско дело на бендот, додека за миксот и мастерингот се погрижи Роберт Билбилов.


Видео записот го изработи Горила Филмс, во режија на Горан Костадинов, директор на фотографија е Кристијан Теодоров. 

Во спотот се забавуваа и голем број девојки кои одлично се снајдоа во своите улогите.

Момците од Бета Хаус  Раде, Бодин, Алексеј и Стефан работат на новиот материјал за кој наскоро ќе има и ново издание, Воедно момците ви најавуваат дружба и настапи во повеќето градови ова лето.


Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode