gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Музичкото R’n’B дуо ДНК во понеделник во Ресторан Воденица го промовира својот трет албум „Уште еден ден“.

За време на промоцијата на новиот албум на ДНК, „Уште еден ден“,беше претставен и видео записот за новиот сингл на Панчо и Андреј, насловен како „Стојам сам“.

На албумот се наоѓаат 12 композиции и сите се дело на продуцентот Лазар Цветковски, додека текстовите се на Панчо.


Пред промоцијата на новиот албум, ДНК викендот ги изненадија своите обожаватели во клубот "Палма" во Берн каде што Андреј и Панчо ги претставија нивните хитови пред фановите во Швајцарија.

"Без поддршката на нашите фанови, нашиот успех нема да биде евидентен, а и без нив ние нема да сме она што сме сме. Затоа сакаме да допреме и до нашата фан база вон границите на Македонија", велат Панчо и Андреј.


Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode