gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

По повеќе годишна пауза Анита Мицова се враќа на сцената со нова песна и видео запис. 

Новата песна “Два Животи“ веќе се врти на сите радио станици и одлично котира.

Мизиката и текстот се дело на Весна Малинова Бабамова, а аранжманот е на Кирил Бабамов. Новиот стил и правец во „Bossa Nova “на Анита Мицова е само најава за нејзиниот прв студиски албум.

Видео записот се снимаше на преубавите предели на Галичица во изработка на креативниот тим на Горила Филмс. Во видео записот како актери се појавуваат и познатиот поет Дарко Лешовски и Бранкица Затаракоска.

Уживајте во прекрасната музика и видео.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode