gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Со песната "Дани и године" Нина најавува нов студиски албум.


И во песната "Дани и године" Нина останува верна на својот правец поп и соул музиката, која во својата две-децении долга кариера, е на добар пат.

Музика и текст се потпишани од страна на авторското дуо Нина Бадриќ и Предраг Мартињак.

- "Песната "Дани и године" била создадена во еден здив, но Нина е господар на емоции. Всушност, таа не пее туку нејзината душа. Реакциите на нашите соработници се одлични. Незаборавна е, заразна и носи искрени емоции, кои сите ние ги признаваме и почитуваме." - Предраг Мартињак.

Нова песна "Дани и године", оние кои имале можност да ја слушнат, веќе ја прогласија за наследничка на "Чаробно јутро".

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode