gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Филмски вести

Модата од црвениот тепих на Оскарите 2016

Напишано од: Eлена

Објавено на: 29 Февруари 2016

Оскаровската ноќ ја обележаа смелите модни избори...

Повеќе...

Сите добитници на Оскари 2016

Напишано од: Eлена

Објавено на: 29 Февруари 2016

Леонардо Ди Каприо доби Оскар за најдобар филм Spotlight

Повеќе...

„Светот на Јурата“ ги урива рекордите на гледаност

Напишано од: Eлена

Објавено на: 16 Јуни 2015

Филмот „Светот на Јурата“ ги урна рекордите на гледаност

Повеќе...

Џулија Робертс: Фасционирана сум од Амал Клуни (видео)

Напишано од: Надица

Објавено на: 30 Мај 2015

Холивудската актерка Џулија Робертс...

Повеќе...

Арнолд Шварценегер ќе го „оживува“ и Конан

Напишано од: Надица

Објавено на: 27 Мај 2015

По возобновувањето на приказната...

Повеќе...

Проекција на шведскиот филм „Не плачи“ во Кинотека на Македонија

Напишано од: Надица

Објавено на: 27 Мај 2015

Во Кинотеката на Македонија вечер...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode