gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Филмски вести

Скарлет Јохансон формира поп група

Напишано од: Надица

Објавено на: 24 Февруари 2015

Актерката Скарлет Јохансон...

Повеќе...

Топ 5 моменти од оскарот

Напишано од: Eлена

Објавено на: 23 Февруари 2015

Препирки и женски права, го одбележаа Оскарот.

Повеќе...

„Човек птица“ доби оскари за најдобар филм, режија и сценарио (фото)

Напишано од: Надица

Објавено на: 23 Февруари 2015

Филмот „Човек птица“ („Birdman“) на режисерот...

Повеќе...

Во пресрет на најпопуларното доделување на наградите (ВИДЕО)

Напишано од: Eлена

Објавено на: 20 Февруари 2015

Интензивни припреми на Neil Patrick Harris за доделување на Оскарот (ВИДЕО)

Повеќе...

Фикции наспроти факти: Што е поважно за Оскар

Напишано од: Надица

Објавено на: 20 Февруари 2015

Дали на гледачите им е важно...

Повеќе...

Првото доделување на Оскар: Кусо, скромно и без пренос

Напишано од: Надица

Објавено на: 18 Февруари 2015

Првото доделување на наградите...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode