gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Филмски вести

Интересни работи што не сте ги знаеле за „Роки“

Напишано од: Надица

Објавено на: 10 Декември 2014

Од снимањето на филмот „Роки“...

Повеќе...

Кејти Холмс зборува за бракот со Том Круз

Напишано од: Надица

Објавено на: 09 Декември 2014

Познатата глумица Кејти Холмс...

Повеќе...

Мајкл Даглас снима филм во Прага

Напишано од: Надица

Објавено на: 09 Декември 2014

Оскаровецот Мајкл Даглас...

Повеќе...

Најновиот филм за Џемс Бонд ќе носи наслов „СПЕКТРА“

Напишано од: Надица

Објавено на: 05 Декември 2014

Најновиот филм од серијата за британскиот...

Повеќе...

„Човекот кој го изеде светот“ - премиера на Драмски театар

Напишано од: Надица

Објавено на: 04 Декември 2014

Драмски театар-Скопје в петок...

Повеќе...

Џорџ Клуни гостува во серијата „Даунтонска опатија“ (видео)

Напишано од: Надица

Објавено на: 03 Декември 2014

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode