gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Спортски вести

Македонија со надеж за домаќин за ЕП во 2020 година

Напишано од: Марко

Објавено на: 15 Август 2014

На 19 септември извршниот одбор на УЕФА...

Повеќе...

Роџер Федерер со 300-та победа од Мастерс серијата

Напишано од: Марко

Објавено на: 14 Август 2014

Швајцарецот Роџер Федерер...

Повеќе...

Mакедонските кошаркари со втора победа пред Европското првенство 2015

Напишано од: Марко

Објавено на: 14 Август 2014

Македонската кошаркарска репрезентација...

Повеќе...

Старт за ракометниот турнир „Струга 2014“

Напишано од: Марко

Објавено на: 13 Август 2014

На ракометното игралиште „Женска плажа“ во Струга...

Повеќе...

Кошаркарите заминаа за Данска

Напишано од: Надица

Објавено на: 12 Август 2014

Македонската кошаркарска репрезентација...

Повеќе...

Лина Ѓорческа се подобра на ВТА листата

Напишано од: Марко

Објавено на: 11 Август 2014

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode