gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Концерти

Прљаво Казалиште со голема турнеја

Напишано од: Eлена

Објавено на: 06 Декември 2012

Во белградската Арена на 22-ри декември.

Повеќе...

Сергеј Четковиќ во Белград

Напишано од: Надица

Објавено на: 05 Декември 2012

Сергеј Четковиќ на 14 февруари во Арена...

Повеќе...

Јосипа Лисац доаѓа во Скопје

Напишано од: Надица

Објавено на: 05 Декември 2012

Хрватската дива Јосипа Лисац на 16 февруари гостува во Скопје...

Повеќе...

Турскиот пијанист Сермет во Македонската филхармонија

Напишано од: Марко

Објавено на: 29 Ноември 2012

Македонската филхармонија вечер...

Повеќе...

„Нувел Ваг“ го воодушеви Скопје

Напишано од: Марко

Објавено на: 28 Ноември 2012

Во преполниот клуб „Колосеум“, пред повеќе од 1.500 фанови...

Повеќе...

„Таксират“ по 14. пат ќе го „преврти Скопје наопаку“

Напишано од: Надица

Објавено на: 23 Ноември 2012

Со тридневна музичка меѓународна...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode