gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Концерти

„Интермецо џез викенд“ во Прилеп

Напишано од: Марко

Објавено на: 18 Септември 2012

Од 20 до 22 септември на три локации...

Повеќе...

„Блуз и соул-фестивал 2012“во Универзална сала

Напишано од: Марко

Објавено на: 13 Септември 2012

„Блуз и соул-фестивал 2012“ ја продолжува својата...

Повеќе...

Серијалот „Концерти под отворено небо“ продолжува викендов

Напишано од: Марко

Објавено на: 11 Септември 2012

На Летниковецот на плоштадот „Македонија“...

Повеќе...

Во Битола вечерва концерт на Македонската филхармонија

Напишано од: Марко

Објавено на: 11 Септември 2012

Македонската филхармонија под диригентство...

Повеќе...

Џез музика ќе ечи од Кавадарци

Напишано од: Марко

Објавено на: 24 Август 2012

Официјално најавено и третото издание на...

Повеќе...

Kонцерт на италијанскиот пијанист Паоло Зентили

Напишано од: Марко

Објавено на: 22 Август 2012

Како дел од манифестацијата...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode