gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Концерти

Филхармонијата новата концертна сезона ја отвора со настап на Пиемонтези

Напишано од: Марко

Објавено на: 30 Јули 2012

Македонската филхармонија најави настапи на познати светски уметници...

Повеќе...

Почнува 42-от фестивал „Илинденски денови“

Напишано од: Марко

Објавено на: 27 Јули 2012

Во организација на Центарот за култура Битола...

Повеќе...

Подгответе се за возбуда , започнува „Лазарополе фест“

Напишано од: Марко

Објавено на: 26 Јули 2012

Големите музички имиња како Бора Чорба, Калиопи, Каролина...

Повеќе...

Бора Ѓорѓевиќ планира голем концерт во Загреб

Напишано од: Надица

Објавено на: 16 Јули 2012

Неколку пати фронтменот на групата „Рибља чорба“...

Повеќе...

Вечерва повторно уживање на “Скопје Гори 2012“

Напишано од: Марко

Објавено на: 26 Јуни 2012

„Орбитал“„Паблик енеми“ и „Парти брејкерс“ вечерва ќе ја просветлат...

Повеќе...

“Лент” фестивал со подршка од македонски музички артисти

Напишано од: Марко

Објавено на: 22 Јуни 2012

Нашиот познат вез музичар Тони Китановски и оркестарот...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode