gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Концерти

„Види музика, слушни слика, добиј книга“ по петти пат во Градскиот парк

Напишано од: Марко

Објавено на: 20 Јуни 2012

Македонската филхармонија и Младинскиот културен центар вечер...

Повеќе...

Прво и феноменално издание на “Т’к-Так Фест”

Напишано од: Марко

Објавено на: 19 Јуни 2012

Т’к-Так Фест е веќе најавено дека има со цел да ја собере...

Повеќе...

За еден ден продадени 2000 влезници за концертот на Џенифер Лопез

Напишано од: Надица

Објавено на: 14 Јуни 2012

Голем е интересот за концертот на дивата Џенифер Лопез...

Повеќе...

Суперхикс ја започнуваат летната турнеја

Напишано од: Марко

Објавено на: 14 Јуни 2012

По педесетте концерти во 2011-та година, Суперхикс и оваа година ја стартуваа...

Повеќе...

Белград и J.Lo ве повикуваат на концерт

Напишано од: Марко

Објавено на: 13 Јуни 2012

Официјално од денес можат да се набават влезницицте во Србија...

Повеќе...

Ева Браун во Скопје

Напишано од: Eлена

Објавено на: 18 Март 2012

Ева Браун во Скопје на 28-ми април

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode