gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Концерти

Јое Cocker во Скопје

Напишано од: radio.fortuna

Објавено на: 31 Мај 2011

joe-cockerСкопје оваа концертна сезона побогато за уште едно светско име...

Повеќе...

Bon Jovi во Загреб

Напишано од: radio.fortuna

Објавено на: 31 Мај 2011

bon_joviРок-групата "Бон Џови", со настапот во Загреб...

Повеќе...

Jamiroquai на 3 јули во Скопје

Напишано од: radio.fortuna

Објавено на: 30 Мај 2011

Jamiroquai3После Pink, Lenny Kravitz и Santana, Авалон продукција

Повеќе...

Бојана и Ламбе на Охрид фест

Напишано од: radio.fortuna

Објавено на: 30 Мај 2011

bojana-atanasovskaВо Поп вечерта на Интернационалниот музички фестивал "Охрид фест - охридски трубадури 2011"...

Повеќе...

Каролина на концертот на Ејми Вајнхаус во Србија

Напишано од: radio.fortuna

Објавено на: 30 Мај 2011

amy_winehouse

Каролина Гочева зедно со бендот “Bei The Fish”

Повеќе...

Стинг

Напишано од: radio.fortuna

Објавено на: 30 Мај 2011

sting LIVE NATION во соработка со Lupa Promotion и Белградската арена...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode