gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Занимливости

Манeкенка дури трипати се "испружи" на модната писта

Напишано од: radio.fortuna

Објавено на: 30 Мај 2011

nicola-finetti

Наоми Кембел во Кан организираше добротоворна ревија "Fashion form Relief"

Повеќе...

Најдебелото дете во светот

Напишано од: radio.fortuna

Објавено на: 30 Мај 2011

debelko1

Шестгодишната Индијка Суман Кхатун најверојатно е најдебелото дете во светот.

Повеќе...

Кој е најголемиот машки комплекс?

Напишано од: radio.fortuna

Објавено на: 30 Мај 2011

maski_kompleks

Иако се смета дека на прво место се жените кога станува збор на тема комплекси

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box